علت خاموش نشدن یخچال فریزر چیست؟

علت خاموش نشدن یخچال فریزر : یکی دیگر از مشکلات رایج در یخچال فریزر خاموش نشدن یخچال فریزر یا به اصطلاح یکسره شدن یخچال است.این مشکل نزد تکنسین های تعمیر یخچال با اصطلاحاتی همچون ، یکسره کار کردن یخچال و یا اتومات نکردن یخچال شناخته می شود.در این مقاله به بررسی علت خاموش نشدن یخچال فریزر می پردازیم.پس اگر مشکل یکسره کار کردن یخچال یا اتومات نکردن یخچال برای شما هم پیش آمده است, پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 علت اتومات نکردن یخچال(دلایل یکسره کار کردن یخچال)

همان طور که گفته شد خاموش نشدن یخچال فریزر یکی از رایج‌ترین مشکلات یخچال‌فریزر هاست. این مشکل می‌تواند موجب مشکلاتی در قطعات یخچال شما شود. علاوه بر آن می‌تواند موجب خالی شدن گاز یخچال مبرد شود.

اتوماتیک نکردن یخچال در مواقعی دلایل بسیار ساده‌ای دارد. معمولاً با بررسی این موارد و رفع آنها می توانید مشکل یکسره کار کردن یخچال فریزر را حل کنید. اگر بازهم مشکلاتتان حل نشود حتماً باید بررسی دقیق و عیب یابی توسط یک کارشناس انجام شود. در این گونه موارد یخچال دچار مشکل فنی شده  است.

دلایل غیر فنی که می‌تواند موجب اتومات نکردن یخچال شود.

یکسره شدن یخچال

 • باز و بسته کردن درب یخچال به صورت مکرر
 •  گرم بودن بیش از حد دمای اتاق و یا دمای اطراف یخچال
 •  اشباع بودن کابین یخچال از مواد غذایی
 • اتومات نکردن در یخچال های نو
 •  قرار گرفتن یخچال در معرض نور خورشید

توجه داشته باشید اگر یخچال فریزر را به تازگی خریداری کرده اید ممکن است خنک شدن داخل یخچال حدود ۲۴ ساعت طول بکشد. در این زمان یخچال به صورت یکسره کار میکند که جای نگرانی ندارد.

با توجه به توضیحات داده شده ، میزان کار کردن یخچال فریزر به دمای محیطی که در آن قرار دارد می تواند مرتبط باشد.

 به طور معمولی در هوای اتاق یخچال فریزر ها تایمی حدود ۳۵ تا ۸۵ درصد طول روز را مشغول به کار هستند. اگر هوای اطراف آنها گرم شود این زمان بیشتر شده و گاهی اوقات دیگر خاموش نمی شوند که اصطلاحاً گفته می‌شود یخچال یکسره شده است.

علت اتومات نکردن یخچال(دلایل فنی)

 • کثیف بودن کویل ها یا لوله های کندانسور
 •  خراب بودن ترموستات
 •  ایراد تایمر دیفراست
 •  خراب بودن هیتر دیفراست
 •  پست ایراد موتور فن کندانسور
 •  موتور فن آوا پراتور
 •  ایراد برد کنترلی اصلی
 •  ایراد لاستیک دور درب یخچال
 •   ایراد برد کنترلی دیفراست

همانطور که در پاراگراف های قبلی توضیح داده شد یکسره شدن یخچال گاهی اوقات دلایل فنی دارد. در این گونه موارد برای پیدا کردن علت اتومات نکردن یخچال فریزر بهتر است با یک کارشناس تماس بگیرید.

اتومات نکردن یخچال

 کثیف بودن کویل ها یا لوله های کندانسور

 همانطور که در مقالات قبلی توضیح داده شد ، کندانسور و وظیفه تبدیل گاز مبرد به مایع را برعهده دارد. بنابراین باید به خوبی خنک شود ، گاهی اوقات کثیف بودن کویل ها و یا لوله های کندانسور بر اثر آلودگی یا گرد و خاک می تواند مانع از خنک شدن گاز درون لوله ها شود. بنابراین یخچال دیگر خنک نمی شود و شاهد یکسره کار کردن یخچال خواهید بود. اگر یخچال تان یکسره کار میکند این موضوع را بررسی کنید.

اتومات نکردن یخچال به دلیلخراب بودن ترموستات

 یکی از دلایل بسیار رایج که موجب یکسره کار کردن یخچال میشود. خراب بودن ترموستات است. این قطعه با تشخیص سرد بودن لوله ها فعال شده و برای ذوب کردن برفک ها و یخ ها به هیتر فرمان میدهدکه گرما تولید کند. اگر ترموستات خراب باشد برفک و یا یخ روی لوله ها تجمع می کند و مانع گردش آزاد هوا خواهد شد. این موضوع می تواند علت خاموش نشدن یخچال فریزر باشد. یکی از نشانه های خرابی ترموستات یخ زدن مواد غذایی داخل فریزر است.

یکسره کار کردن یخچال به دلیلایراد تایمر دیفراست

 یکی دیگر از دلایل رایج یکسره شدن یخچال خرابی تایمر دیفراست. این قطعه سیکل یخ زدایی را شروع می کند اگر خراب یا معیوب باشد دیگر هیچ ردیف عمل نمیکند. در نتیجه برف ها و یخ هایی که درست شده اند دیگر آب نمی شوند. این موضوع مانع از گردش هوای مناسب در یخچال می شود. توجه داشته باشید عدم گردش هوای مناسب در یخچال می تواند علت خاموش نشدن یخچال فریزر باشد.

یکسره شدن یخچال به علت خراب بودن هیتر دیفراست

  با کاربرد این قطع آشنا شدید(تولید گرما برایآب کردن برفک و یخ) اگر این قطعه الکترونیکی خراب باشد سیکل فعالیت یخچال دچار مشکل شده بنابراین باز هم با گرم شدن هوای داخل اتاق , یخچال یکسره  می شود.

علت خاموش نشدن یخچال فریزر

 سخن آخر

 یکسره شدن یخچال می‌تواند خساراتی را برای یخچال تان به همراه داشته باشد. اگر یخچال شما به این مشکل دچار شده  است در ابتدا دلایل غیر فنی یکسره شدن یخچال را بررسی کنید. اما اگر مشکلتان حل نشد از یک تکنسین برای حل مشکل تان کمک بگیرید. در یخچال فریزر های جدید قطعات گوناگون متفاوتی وجود دارد که بررسی و عیب یابی آنها نیازمند ابزار و دانش است.  بنابراین اگر خودتان این ابزار و دانش را ندارید سعی کنید حل مشکل را به تکنسین های یخچال بسپارید.

تمامی حقوق برای ایمان سرویس محفوظ است.طراحی سایت و سئو : همراه آی سی تی