تعمیر پلاستیک درب یخچال :

تعمیر پلاستیک درب یخچال : بسته نشدن درب یخچال می تواند مشکلات زیادی  از جمله:

  • افزایش مصرف انرژی
  • فاسد شدن مواد غذایی
  • کوتاه شدن عمر یخچال و …

را به همراه داشته باشد. گاهی اوقات دلیل بسته نشدن درب یخچال می‌تواند خرابی پلاستیک درب یخچالتان باشد. اگر احساس می کنیداین قطعه از یخچال تان هنوز قابل استفاده است خودتان می توانید این مشکل را حل کنید و به تعمیر پلاستیک درب یخچال تان بپردازید.در این مقاله ۱۰ گام اساسی برای تعمیر پلاستیک درب یخچال آموزش داده شده است.ویکی پدیا

جهت دریافت خدمات زیر می توانید با مانی سرویس تماس بگیرید.

گام اول : تعمیر پلاستیک درب یخچال :

هر یخچال یک پلاستیک دارد که کمک میکند درب یخچال کیپ شده و گرما وارد یخچال نشود. در اصل این وا شر کمک می‌کند که هوای سرد داخل یخچال حفظ و خارج نشود. این موضوع بسیار مهم است و می تواند مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. در گام اول در یخچال را باز کرده و به دقت واشر درب یخچال را بررسی کنید. اگر زیاد فرسوده و خراب نباشد احتمالا خودتان می توانید آن را تعمیر کنید.

برای اینکه مطمئن شوید پلاستیک درب یخچال قابل تعمیر است به موارد زیر دقت کنید.

  • اگر احساس کردید یخچال تان بیش از حد کار می کند باید واشر را تعویض کنید.
  • اگر به نظر می‌رسد هوای داخل یخچال بسیار گرم شده و یخچال توانایی سرد کردن آن را ندارد واشر باید تعویض شود.
  • اگر واشر درب یخچال ترک برداشته و بسیار نازک شده باید آن را تعویض کنید.

تعمیر پلاستیک درب یخچال

البته می توانید این موضوع را با قرار دادن یک اسکناس در بین درب یخچال یا فریزر تست کنید. روش کار به این صورت است که می توانید یک اسکناس را در لابه لای درب یخچال قرار دهید و در را بسته سعی کنید به آرامی آن را بیرون بکشید. اگر به راحتی توانستید اسکناس را خارج کنید واشر نیاز به تعویض دارد. اما اگر هنوز اسکناس با درب یخچال درگیر است و باید مقداری انرژی صرف کنید می توانید به مراحل بعد بروید.

بیشتر بخوانید : هزینه تعمیر یخچال چگونه محاسبه می شود؟

گام دوم تعمیر واشر درب یخچال :

در صورت امکان تعمیر لاستیک درب یخچال ، درب یخچال را ببندید و به شکاف ها نگاه کنید. آنها را بررسی کنید تا ببینید که چقدر بزرگ هستند و در کجا قرار دارند. برای برطرف کردن شکاف های کوچک می توانید از وازلین  استفاده کنید. به سادگی پلاستیک درب یخچال را از درب یخچال جدا کنید و در مکانی که احساس می‌کنید فاصله زیاد است سعی کنید وازلین بزنید. البته سعی کنید در گوشه‌ها و در امتداد واشر هم این کار را انجام دهید. اگر به روش گفته شده عمل کردید و مشکل برطرف نشد باید آن را تعویض کنید.

خراب شدن لاستیک درب یخچال

گام سوم تعویض پلاستیک درب یخچال :

اگر تعمیر پلاستیک درب یخچال امکان پذیر نبود, باید آن را تعویض کنید. در این مرحله می توانید از اینترنت کمک بگیرید و واشر مناسب با مدل یخچال تان را بخرید.یا با ثبت درخواست در مانی سرویس از سرویس کاران ما بخواهید که این کار را برایتان انجام دهند. البته توجه داشته باشید که اگر آستر درب واشر شکسته شود ، علاوه بر واشر به آستر درب جدید هم نیاز دارید.(تعویض پلاستیک درب یخچال)

خراب شدن لاستیک درب یخچال

بیشتر بخوانید : علت بوی بد یخچال چیست؟

گام چهارمتعویضواشر درب یخچال :

در مرحله بعد از تعویض پلاستیک درب یخچال, یخچال را از برق بکشید واشر جدید را داخل آب گرم قرار دهید تا نرم شود. این فرایند نصب واشر جدید را برای شما آسان می کند. سعی کنید هنگام تعویض واشر درب یخچال سطح زیر آن را کاملاً صاف و تمیز کنید تا هنگام نصب برآمدگی نداشته باشد. البته برای تعویض واشر درب یخچال به یک پیچ گوشتی هم احتیاج خواهید داشت.

تعویض لاستیک درب یخچال پرسی

گام پنجم : تعویض واشر درب یخچال :

برای خارج کردن واشر درب یخچال قسمت زیرین آن را از داخل بگیرید و واشر را به عقب بکشید. البته از پیچ‌گوشتی هم می‌توانید با احتیاط و بدون آسیب زدن به بدنه یخچال کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : چرا یخچال برفک می زند؟

گام ششم : تعویض واشر درب یخچال :

در این مرحله از تعویض پلاستیک درب یخچال پیچ های اطراف درب یخچال را شل کنید, اما کاملاً باز نکنید. برای اینکار از پیچ گوشتی استفاده کنید. لبه های پلاستیک را بلند کنید تا پیچ هایی را که در زیر آستر پلاستیکی قرار دارد پیدا کنید. اغلب پیچ ها در یک پوشش پلاستیکی قرار دارند.

هنگامی که پیچ ها شل شد واشر درب یخچال را به راحتی از پشت آستر پلاستیکی آن بکشید در این مرحله نیروی زیادی وارد نکنید زیرا برخی از آستر های پلاستیکی اگر خیلی خشن باشید شکسته و خراب میشوند.

تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ

گام هفتم : تعویض پلاستیک درب یخچال

پلاستیک درب یخچال را برداشته و شروع به نصب  کنید. یکی از گوشه های آن را در در بالای درب یخچال قرار دهید ، واشر جدید را روی نگهدارنده فلزی بکشید و آن را پشت نگهدارنده فلزی و در اطراف کل محیط درب یخچال بکشید. بهترین روش این است که از گوشه های بالا شروع کنید و کار را به اطراف درب یخچال گسترش دهید.

بیشتر بخوانید :علت سرد نکردن یخچال چیست؟

خراب شدن لاستیک درب یخچال

گام هشتم : تعویض پلاستیک درب یخچال

برای نگهدارنده فلزی از پیچ و پیچ گوشتی استفاده کنید. دقت کنید پیچ ها را زیاد سفت نکنید چونکه شما نمی خواهید پیچ های نگهدارنده واشر را به کلی محکم کنید و فقط می خواهید آنها شل نشوند.

تعویض نوار پرسی درب یخچال

بیشتر بخوانید : ۴ دلیل بسته نشدن درب یخچال چیست؟

گام نهم : تعویض پلاستیک درب یخچال

برای جلوگیری از چسبیدن مقداری پودر بچه به بدنه یخچال بزنید. به این صورت که مقداری پودر را در گوشه‌ای کنار لولای درب پلاستیک بمالید. این موضوع از پیچ و تاب خوردن پلاستیک جلوگیری می‌کند. مانع از چسبیدن بخش‌های مختلف پلاستیک می‌شود.

خرید اینترنتی لاستیک درب یخچال

گام دهم : تعویض پلاستیک درب یخچال

اگر بازهم پلاستیک پیچ و تاپ داشت. یک پیچ گوشتی بین پلاستیک و بدنه قرار دهید و درب یخچال را ببندید و یک ساعت به حال خود بگذارید.

درب یخچال را ببندید و چند بار آن را باز و بسته کنید و پلاستیک را کاملا بازرسی کنید مرتب به دنبال مناطق پیچ خورده واشر بگردید و آنها را صاف کنید. این کار را می‌توانید با چندین بار باز و بسته کردن درب یخچال انجام دهید.

اگر باز هم مشکل برطرف نشد از وازلین استفاده کنید بعد از اینکه مطمئن شدید پیچ و تاب ها از بین رفته پیچ ها را سفت کنید.

بیشتر بخوانید :علت صدای یخچال چیست؟ چگونه صدای یخچال را از بین ببریم؟

تعمیر واشر درب یخچال

سخن آخر

تعویض پلاستیک درب یخچال می تواند کار آسانی باشد اما اگر تجربه این کار را ندارید به شما توصیه می‌کنم که این کار را به تعمیرکاران خبره مانی سرویس واگذار کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.